Diyarbakır Merkez Bğlar İlçe’sinde Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılan 4 binanın enzakından geriye acı dolu hayat hikayeleri ve hatıralar kaldı. Bağlar Belediyesi tarafından toplanıp atık geliştirme merkezinde bir araya getirilen eşyalarını almaya gelen vatandaşlar duygu dolu anlar yaşıyor. Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar, geriye kalan hatıraları ve eşyalarıyla teselli buluyor.

Enkazdan çıkarılan eşyalar arasında sporcu madalyaları,Kur’anı Kerim’ler, ders ve okuma kitapları,bisikletler, çocuk oyuncakları,yatak ürünleri,mutfak eşyaları,giysi çeşitleri,çeyizlik eşyalar,süs eşyaları,takılar,önemli evrak ve belgeler,okul çantaları,tespihler,namazlıklar ile  elektronik eşyalar yer alıyor.

Tek tek temizlenen ve sınıflandırılarak hazır hale getirilen eşyalar, hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına teslim ediliyor. Duygu dolu anlar yaşayan vatandaşlar, gözyaşları içerisinde eşyalarını teslim alırken, gösterilen hassasiyet ve duyarlılık için Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ile belediye ekiplerine teşekkür etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, enkazlardan çıkarılan eşyaların emniyet güçlerinin gözetiminde listelendirilerek depremzedelere teslim edildiğini bildirdi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlardan dolayı derin bir acı yaşadıklarını belirten Beyoğlu,”Gidenleri geri getiremeyiz ancak aziz hatıralarını yaşatabilir ve geride kalanlara bir nebze de olsa teselli verebiliriz diye düşündük. Molozların altında büyük bir özenle bu kıymetli eşyaları çıkarıp araçlarımızla atık merkezimizde topladık. Burada tek tek sınıflandırdık, temizledik ve depremde hayatını kaybeden ailelerin ve vatandaşların yakınlarına ulaştırdık. Vatandaşlarımız gelip eşyalarını alıyor. Emniyet güçlerimizin gözetiminde bu işlemler yapılıyor. Vatandaşlarımız duygu dolu anlar yaşıyor, gözyaşları içerisinde eşyalarını teslim alıyor. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın” dedi.

(HABER MERKEZİ)