Müze Haberleri

Müze haberleri ve güncel Müze gelişmeleri, Müze ile ilgili tüm video, Müze fotoğrafları ve Müze haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Diyarbakır’daki tarihi PTT binasının kafe işletmesine verileceği iddiası, kentte tartışma yarattı.

Kültür - Sanat

Diyarbakır'da 54 yıldır kasetçilik yapan Muhittin Akbey, "Elimde 40 bin tane albüm var. Bunları bir müzede sergilemek istiyorum. Eğer müze...

Diyarbakır

“Beşi Bir Yerde” temalı Bingöl, Bitlis, Muş, Tunceli ve Diyarbakır motiflerinden elde edilen kumaşların defile gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da 25 Ağustos 2022 tarihinden beri Restorasyon Projesi sebebiyle ziyarete kapatılan Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, hala tamamlanmadı.

Diyarbakır’da Müzeler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere 6 bin 300 kişi katıldı.

Merkez Suriçi'nde bulunan 150 metrekarelik dükkanda sergilenen tarihi eserler, kentte bulunan müzelerde bile yok.

Türkiye’de 1982 yılından bu yana her yıl 18 Mayıs'ta düzenlenen Müzeler Günü etkinlikleri ilk kez bir müzede festival olarak kutlanılacak.

Mersin

Mersin'de yıllarca büyükşehir belediye binası olarak kullanılan tarihi taş bina, Kent Müzesine dönüştürülmek üzere restore ediliyor.

Diyarbakır

Diyarbakır Müze Müdürü Müjdat Gizligöl, 14 tarihi binadan oluşan yerleşkede 36 bin eserin bulunduğunu, bin 526’sının sergilendiğini söyledi.

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, “Dicle Üniversitesinde bulunan Zooloji Müzesi’nde 2...

Diyarbakır, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle olduğu kadar, müzeleriyle de ziyaretçilerini büyülüyor. Peki, Diyarbakır’ın gezilecek müzeleri hangileri?

Diyarbakır

Dünyanın en kötü 10 cezaevi arasında gösterilen Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nin ne olacağı ile ilgili tartışmalar devam ediyor.