Müzik Haberleri

Müzik haberleri ve güncel Müzik gelişmeleri, Müzik ile ilgili tüm video, Müzik fotoğrafları ve Müzik haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


İstanbul

İstanbul’da arabada yüksek sesle müzik dinleyen grubu uyaran şahıs, kurşunlandı.

Kültür -Sanat

Botan yöresine ait ezgileri blues müzik tarzıyla harmanlayan Ferit Sevim, “Blues formu Kürtler için çok yeni bir tür” dedi.

Kültür -Sanat

Kürt müziği, binlerce yıllık zengin ve renkli bir geçmişe sahiptir. Sınırlı kaynaklar ışığında Kürt müziğinin gizemli tarihine ışık tuttuk. Detaylar...

Diyarbakır

Ma Music Akademisi, Surp Giragos Ermeni Kilisesi’nde müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Kültür -Sanat

1990’lı yıllarda Kürtçe müziğe damgasını vuran Koma Amed, 27 yıl sonra Paris’te konser verdi.

Mardin’de düzenlenen “6’ncı Mardin Bienali”ne katılan DJ Asena Hayal, sahne aldığı bir mekânda Kürtçe müzik yapması engellenerek, sahneden indirildi.

Diyarbakır

Kürt sözlü edebiyatını kuşaktan kuşağa aktaran dengbêjler, eserlerini sadece insan sesinin kullanıldığı "akapella" müzik türü ile yorumladı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da elektronik müziğin yaygınlaşması için etkinlikler düzenleyen müzisyen Deepinoza, çalışmalarıyla kentte müziğe yeni bir soluk getiriyor.

Politika

DEM Parti, 31 Mart yerel seçimleri için hazırladığı yeni bir seçim müziğini daha tanıttı.

Bağlar Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı merkezlerde farklı yaş gruplarındaki vatandaşlara ücretsiz müzik eğitimi veriyor.

Diyarbakır

Tarihi Sur İlçesi’nde Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nde ziyaretçilere klasik müzik konseri verildi.

Diyarbakır

“Mr. Dosso Dossi Live Performance” adıyla DJ setinin başına geçerek Türkiye’nin pek çok yerinde açık hava konserleri düzenleyen Hikmet Eraslan,...