Öcalan Haberleri

Öcalan haberleri ve güncel Öcalan gelişmeleri, Öcalan ile ilgili tüm video, Öcalan fotoğrafları ve Öcalan haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Ankara

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İmralı ile ilgili dikkat çekici bir açıklama yaptı. Tunç, "İmralı’da tecrit söz konusu değildir” dedi.

Siyaset

Seçimlerin yenilendiği Hilvan'da gazetemize konuşan DEM Parti Milletvekili Ömer Öcalan, "Halkı iradesine sahip çıkacak ve kazanacak" dedi.

GÜNDEM

Öcalan’ın bulunduğu İmralı Cezaevinde infazını tamamlayan Veysi Aktaş’ın tahliyesi, İdare ve Gözlem Kurulu tarafından 1 yıl ertelendi.

Güncel

Bursa İnfaz Hakimliği’nin 28 Mart’ta Abdullah Öcalan’a Disiplin Kurulu Başkanlığı tarafından 3 aylık “disiplin cezası” verildiğini tebliğ etti.

Politika

DEM Parti Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, Urfa, Adıyaman ve Elazığ'da yaşanan balık ve martı ölümlerini TBMM gündemine taşıtı.

Güncel

31 Mart seçimlerinde DEM Parti'nin kazandığı Urfa’nın Halfeti İlçesi’nde AK Parti’nin itirazı üzerine seçimlerin yenilenmesine karar verildi.

GÜNDEM

PKK davasından yargılanan veya hüküm giyen 403 ceza ve infaz kurumunda Öcalan için eylem başlatıldı.

İmralı Adası yakınlarında su alan 69 metre boyundaki kargo gemisi battı. Öcalan’ın tutuklu bulunduğu adada güvenlik üst seviye çıkarıldı.

Siyaset

DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Türkiye’de mevsimlik işçi göçü veren Şanlıurfa’da yaşanan çocuk işçi ölümlerini Meclis’e taşıdı.

Politika

DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Şanlıurfa’daki Covid salgınını Meclis gündemine taşıdı.

Güncel

İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve en son 4 yıl önce avukatlarıyla görüşen Abdullah Öcalan’ın önümüzdeki günlerde kamuoyuna kapsamlı bir çağrı...

Diyarbakır’da Abdullah Öcalan için bir araya gelen gruptan gözaltına alınan 55 kişi, serbest bırakıldı.