Sınır Haberleri

sınır haberleri ve güncel sınır gelişmeleri, sınır ile ilgili tüm video, sınır fotoğrafları ve sınır haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Sağlık

Hakkari’nin Irak sınırında bulunan Derecik ilçesinde gözlem altında bulunan hamile kadın için ambulans helikopter havalandı.

Ekonomi

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun araştırma sonuçlarına göre, nisan ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı sebze fiyatlarında yaşanan mevsimsel düşüşün etkisiyle...

GENEL

Erzurum’da kadın girişimci Ayşe Avcı, Oltu Organize Sanayi’nde açtığı arı ürünleri fabrikasının ilk ihracatını Azerbaycan’a yaptı.

Ekonomi

TÜRK-İŞ’in bir aylık verilerine göre açlık sınırı 16 bin 257, yoksulluk sınırı ise 52 bin 955 TL oldu.

Van

Van İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki atlı birlikler, sınırın gerisinde her alanı kontrol altında tutarak devriye faaliyetleri yürütüyor.

Dünya

ABD’de göçmenlere karşı Meksika sınırına örülen jiletli tel ABD’yi karıştırdı.

Spor

Antalyaspor’un Trabzonspor maçında attığı golden sonra İsrail’in Gazze'de yaptığı katliamı destekleyen İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, sınır dışı edildi.

Ekonomi

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu'nun açlık-yoksulluk sınırı araştırmasının aralık ayı sonuçlarına göre, açlık sınırı 16 bin 483 liraya kadar yükselirken, yoksulluk sınırı...

Dünya

Rusya ile kapalı olan 8 sınır kapısından 2’sini bugün açmasının ardından saatler sonra yeniden kapatma kararı aldı.

Ekonomi

BES-AR araştırmasına göre, ekim ayında açlık sınırı 17 bin 215 TL’ye, yoksulluk sınırı ise 50 bin 750 TL’ye yükseldi.

Diyarbakır

2021 yılında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle sınırı değişerek ikiye bölünen Tahıl Döven köyünde elektrik asırlardır yok, yollar ise Allah’a emanet.

Güncel

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sınırı kaçak yollarla geçmeye çalışan yabancı uyruklu şahıs boğularak hayatını kaybetti.