Uyarı Haberleri

uyarı haberleri ve güncel uyarı gelişmeleri, uyarı ile ilgili tüm video, uyarı fotoğrafları ve uyarı haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

DİSKİ, hava sıcaklığının artış göstermesiyle Diyarbakırlıları içme suyunda sorun yaşanmaması için bilinçsiz sulama konusunda uyardı.

Şırnak

Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Behram Uğur; Adıyaman, Bitlis ve Hakkari arasında bulunan yerleşim yerlerinin deprem bölgesinde olduğunu, Şırnak’ın diri fay...

ÇEVRE

Günlük hava durumu açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde ise toz taşınımı bekleniyor.

Diyarbakır

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Diyarbakır için sarı kod uyarısında bulundu.

Hakkari

Yüksekova-Şemdinli fay zonunda deprem ihtimali korkuttu. Deprem uzmanı, “Sınır il ve ilçelerinde yıkım yaşanabilir” dedi.

Diyarbakır

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü, Batman, Siirt, Şırnak, Mardin ve Diyarbakır için sağanak yağış uyarısında bulundu.

ÇEVRE

Düzce Valiliği zirai don riskine karşı çiftçileri uyarıldı.

Hakkari

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk Şemdinli-Yüksekova Fay Hattı için korkutan bir açıklama yaptı. Öztürk “7...

Diyarbakır

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, Diyarbakır’da sinek artışı konusunda uyarıda bulundu.

Batman

DSİ 10’uncu Bölge Müdürlüğü, boğulma olaylarının yaşanmaması amacıyla baraj, gölet ve sulama kanallarına girilmemesi uyarısında bulundu.

Diyarbakır

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının 24- 27 Nisan tarihleri arasında artacağını bildirdi.

Diyarbakır

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır için “toz taşınımı” uyarısında bulundu.