YKS Haberleri

YKS haberleri ve güncel YKS gelişmeleri, YKS ile ilgili tüm video, YKS fotoğrafları ve YKS haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Eğitim

ÖSYM, YKS adaylarının ortaöğretim başarı puanlarını (OBP) güncellemeleri için bir süre tanıdı. Peki, onaylama işlemi nasıl yapılır? İşte, detaylar…

Eğitim

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılı YKS'ye giren adayların eğitim bilgilerini kontrol etmesi ve eğitim bilgisi seçme işlemini yapmaları gerektiği...

GÜNDEM

Isparta'da YKS Temel Yeterlilik Testi'nde kurduğu elektronik düzenek sayesinde yapay zeka kullanarak kopya çektiği belirlenen M.E.E., polisin dikkati sayesinde yakalandı.

Eğitim

Dün yapılan YKS ilk oturumundaki Temel Yeterlilik Testi’nde Oscar ödülü alan Oppenheimer filmiyle ilgili soru ve cevabı belli oldu.

Eğitim

Adalet Bakanı Tunç, YKS sorularının sızdırıldığına dair iddiaların gerçek dışı olduğunu ve gerçeğe aykırı iddialar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Eğitim

ÖSYM’nin yaptığı 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen ve 8 Haziran Cumartesi günü başlayan YKS sınav maratonu bugün sona erdi.

GÜNDEM

Üniversiteye girişin anahtarı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), üç oturumdan oluşan bir maraton. İşte bu maratonun evreleri…

Diyarbakır

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da başladı.

Eğitim

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi.

Eğitim

Diyarbakır’da ÖSYM’nin Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi başladı.

Eğitim

Nüfus müdürlükleri YKS'ye girecek öğrenciler için hafta sonu açık tutulacak.

Kocaeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu yapılacak YKS'ye girecek öğrenci ve görevli personel için ücretsiz seferler düzenleyecek.