İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eyüpsultan'da meydana gelen ve Oğuz Murat Aci'nin hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı trafik kazasıyla ilgili soruşturmayı derinleştiriyor. Olayın baş şüphelileri olarak firari yazar Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu T.C. hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. Peki, yazar Eylem Tok kimdir? Detaylar haberimizde…


EYLEM TOK KİMDİR?

Şair, yazar ve yönetmen Eylem Tok İstanbul’da yaşıyor. İktisat ve psikoloji eğitimi aldı. Çok satanlar listesine giren romanlar yazdı. Ayrıca senaryosunu yazıp yönettiği filmleri pek çok uluslararası film festivalinde gösterildi.

Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarılan Yazar Eylem Tok Kimdir2


Kendini “masalcı” olarak tanımlayan Eylem Tok, çocuklar ve gençler için de kitaplar kaleme almaya başladı. Bunlardan ilki olan Dev ile Üç Cüce adlı romanı önce İngiltere’de The Giant and the Three Dwarves adıyla yayımlandı ve Kanada, Amerika gibi ülkelerde aynı anda satışa çıktı. Yazarın farklı yayınevlerinden çıkan üç romanı bulunmaktadır. Dev ile Üç Cüce yazarın ilk çocuk kitabıdır.

Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarılan Yazar Eylem Tok Kimdir3


2016 yılında soyut sanat filmi "Sintiyatpera"yı yöneten ve senaryosunu yazan Tok, bu filmle Türkiye ve uluslararası birçok film festivalinde finale kaldı. Yazılarını Sintiyapera adlı yayınevi aracılığıyla okurlarla buluşturan Eylem Tok, kazadan önce yaşamını İstanbul'da sürdürüyordu.

Kaynak: HABER MERKEZİ