Güneş OCAĞA - Veli BALTACI - ÖZEL HABER

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta lider Amedspor, Somaspor’u deplasmanda 1-0 yenerek tarihinde ilk kez 1. Lig’e çıktı. Amedspor'un elde ettiği bu şampiyonluk ise Diyarbakır'da görkemli bir kutlamaya sahne oldu.

Diyarbakırlılar Kaptanımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk 4

Büyük bir sevinç yaşayan Diyarbakır halkı, gazetemiz Güneydoğu Ekspres aracılığıyla sevinçlerini paylaştılar.

KADIN TARAFTARLAR ÇOK MUTLU

Diyarbakırlılar Kaptanımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk 3

Kadın taraftar Arın Klavuz, "Çok mutluyum Amrdspor şampiyon olduğu için. Çok küçük yaşlardan beri takip ediyorum. Bu şampiyonluğu tüm şehirler kutlamak gurur verici” dedi.
 

Diyarbakırlılar Kaptanımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk 6

DEVA Diyarbakır İl Başkanı Remzi Kaymak da, "Tebrik ediyorum Amedspor bugün şampiyon oldu. Bu şampiyonluğu bize ve halka yaşatan herkese teşekkür ediyoruz. Tüm futbolcular ve yönetimi kutluyorum. Şampiyonluk Diyarbakır'a armağan olsun" dedi. 
 

Diyarbakırlılar Kaptanımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk 3


“ŞEYHMUS ÖZER’E SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”

Mehmet Eminaltındağ adlı taraftar, "Yaklaşık 3 yıldır Amedspor Barikat taraftarıyım. Şeyhmus Özer'e de söz vermiştik. O sene bu seneydi, kaptana verdiğimiz sözü tuttuk" dedi. MuratGünay ise, "Benim şansım yok, ama oğlumun şansı var. Ben 14 yıldır bekliyordum, oğlum bir senede şampiyonluğu gördü. Kaptan Şeyhmus'a sözümüzü tuttuk, çok şükür şampiyonuz" derken, Vedat Kaya ise, "Amedspor'a öncelikle tebrik ediyorum, bu takım halkın takımı. Kürtlerin takımı Amedspor'un şampiyonluğu bizi çok mutlu etti" ifadesini kullandı.

Diyarbakırlılar Kaptanımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk 2

"DİĞER TAKIMLAR DÜŞÜNSÜN”

Yusuf Kaçmaz ise duygularını şöyle ifade etti: "Böyle bir mutluluk dünyada görülemez. 8-9 yıldır kaybediyoruz, bu sene Allah'ın izniyle şampiyon olduk. Diğer bütün şehirlerimize de sesleniyoruz, bize haksızlık yapmasınlar. Umarım seneye de birinci çıkarız ve yükseliriz. Gerisini Fenerbahçe ve Beşiktaş düşünsün."

Diyarbakırlılar Kaptanımıza Verdiğimiz Sözü Tuttuk 5

Muhabir: Güneş Ocağa & Veli BALTACI