TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta dün oynanan final maçında Amedspor, Kastamonuspor’u 1-0 yenerek, şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti.

Ligin bitimine 3 hafta kala en yakın takipçisine 6 puan fark atan Amedspor’un bu galibiyeti, kentte bayram havası yarattı. Taraftarlar büyük bir coşkuyla kutlama yaparken, şampiyonluk kupasının trafik kazasından hayatını kaybeden Amedspor oyuncusu Şehmus Özer’e armağan edilmesini istedi. Taraftarlar, “O sene bu sene“ dedi.

Amedsporlu Taraftarlar O Sene Bu Sene6


“YILLARDIR KUPA ÖZLEMİNİ ÇEKİYORDUK”

Emin Çelik isimli Amedspor taraftarı, “Çok mutluyuz. Amacımız maçı kazanmak ve şampiyonluğa gitmek. Haftaya Iğdırspor’la oynayacağımız maçı kazandığımız takdirde şampiyonluğu kazanacağız ve burada kutlama yapacağız. Çok mutluyuz” dedi. Adar isimli taraftar da, “Uzun zaman beklediğimiz şey oldu. Çok mutluyuz. Taraftarı zaten görüyoruz anlatmaya gerek yok. Amacımız Süper Lig’e çıkıp oradan Şampiyonlar Ligi’nde Avrupa kulüpleriyle oynamaktır” diye konuştu.

Amedsporlu Taraftarlar O Sene Bu Sene4


“O SENE BU SENE”

Mehmet isimli taraftar, “Şuan ki mutluluğumu anlatamam, çok mutluyum. Özellikle efsane kaptanımız Şehmus Özer’e bu kupayı götüreceğiz. Tek hedefimiz o kupayı alıp o mezara gitmek” derken, Melik Beksu ise, “Maç başlamadan önce kazanacağız dedim. Ve kazandık. Tek lider Amedspor. Dört büyük takımı da burada görmek istiyoruz. Ve onlarla oynamak istiyoruz” diye konuştu.

Amedsporlu Taraftarlar O Sene Bu Sene5


Ramazan isimli vatandaş da, şunları söyledi: “Amed halkı olarak çok mutluyuz. Biz bunu hak ettik. Çünkü sekiz yıldır bu anı bekliyorduk. Şehmus Özer’e armağan olsun. O sene bu sene. Yaşasın Amedspor.”

Muhabir: Fatma TEMEL / Veli BALTACI