Faruk Balıkçı - ÖZEL HABER

Fenerbahçe Kulübü, 8-9 Haziran tarihlerinde kongreye gidiyor. Mevcut başkan Ali Koç’un ve eski Başkan Aziz Yıldırım’ın yarışacağı kongre için her iki ekip de kıyasıya çalışıyor. Bu çerçevede Diyarbakırlı Aziz Yıldırım’ın listesindeki güçlü isimler, Diyarbakır Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sait Yenigün ve üyelerle Demir Otel’de toplantı yaptı. 

DİYARBAKIR’DAKİ ÜYELERDEN TAM DESTEK

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Diyarbakır Fenerbahçeliler Başkanı Sait Yenigün, uzun süreçten sonra Fenerbahçe Diyarbakırlılar Derneği’ni kurduklarını belirterek, "2021’de faaliyete başladık. Bölgemizde Galatasaray yoğunluğu var ancak bizim gibi hiçbir kulübün derneği yok. Aziz Başkanımızın listesindeki yöneticilerimiz ile bir araya gelerek toplantı yaptık. Kongre üyelerimizle toplanıp seçim öncesi projelerini anlatmaktı amaç. Diyarbakır’da derneğimize bağlı 70-80 kişiyiz. Bağımsız olarak 100-150 kongre üyesi var. Biz tarafımızı belirledik, Aziz başkan hemşerimizdir. Aziz Başkanı destekleyeceğiz.  Gönlümüz Aziz başkanda, şu an onun için çalışıyoruz. Fenerbahçe’ye yıllarını vermiş, bedel ödemiş bir insan. Onun kazanmasını istiyoruz. Kazanan Fenerbahçe, Aziz başkan olsun istiyoruz" dedi.
Yenigün, Aziz Yıldırım'ın başkan seçilmesi halinde Diyarbakır takımlarına destek verebileceğini belirterek, “Geçmişte de destek vermişti" diye konuştu.

Muhabir: Faruk BALIKÇI