Güneş OCAĞA-ÖZEL HABER

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı, 31 Mart 2024 yılında düzenlenecek yerel seçimler için çalışmalarına hız verirken, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın da yarın kente gelmesi bekleniyor. Babacan'ın gelmesine bir gün kala, DEVA Partisi'nin Diyarbakır'da astığı seçim afişlerine kimliği belirsiz kişilerce saldırı gerçekleşti. 

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Saldırılara tepki gösteren DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Remzi Kaymak, "Ali Babacan korkusu Diyarbakır'da birilerini titretmeye başlamış. Genel Başkanımızın, şehrimize teşrifleri için bütün yol güzergahlarına koyduğumuz onlarca afişimiz kimliği belirsiz kişilerce gece yarısı çalınmış ve saldırı gerçekleştirilmiş. Korkunun ecele faydası yok. Deva gelecek" dedi.

"HALK SALDIRILARA CEVAP VERECEK"

Genel Başkanları Babacan'ın Güneydoğu'da seçim turuna çıktığını belirten Kaymak, şöyle devam etti: "Bu doğrultuda yarın Diyarbakır'da esnaf ve halkla bir araya gelecek. Genel Başkanımızın Diyarbakır'a teşrif edeceğine dair halkımıza duyuru yapmak için 3 gün önce kentin belirli yerlerine kısıtlı imkanlarımızla afişler astık. Demokratik bir ortamda seçimlere gidemiyoruz. Bu tür saldırılar kabul edilemez. Türkiye'nin demokratikleşmesi lazım. Parti olarak kendi seçim çalışmalarımızı özgür bir ortamda gerçekleştirmek istiyoruz. Halk seçimlerin olduğu gün bu saldırılara cevap verecektir."

Editör: Güneş OCAĞA