HABER - Güneş OCAĞA
Diyarbakır'da yapılan halk oylamasında, adayların çoğu yüzde 50+1'i geçmediği için gözler şimdi toplantı halinde olan DEM Parti MYK'sının vereceği karar sonrası, gerçekleştirilecek ikinci turda.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti), 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde adaylarının belirlenmesi için başlattığı ön seçimlerin birinci turu tamamlandı. Diyarbakır'da ilçe belediye eş başkanları ve Büyükşehir Belediye eş başkanları aday adayları yüzde 50+1 oy alamadığı için şimdi ikinci turda yarışacaklar. İkinci turun hangi gün ve nasıl yapılacağına dair Ankara'da bugün toplanan DEM Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri, toplantı sonrası açıklama yapacak. 

Diyarbakır Adaylarında Gözler Myk'da2

 
İKİNCİ TURDA YARIŞACAK ADAYLAR 

İlk turda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye eş başkanı ad adayları Garip Kandemir  2 bin 180, Cabbar Leygara ise bin 621 oyla, diğer adayları gerilerinde bırakarak, ikinci turda bir kez daha yarışacaklar. Büyükşehir Belediyesi için ise ikinci turda yarışacak adaylar da Serra Bucak ile Gülşen Özer oldu.
DEM Parti'nin Diyarbakır ilçe belediye eş başkanlıkları için de, Bismil, Silvan, Bağlar, Sur, Yenişehir, Ergani, Lice, Kulp, Hazro, Dicle, Eğil, Çınar ve Kocaköy'de adaylar ikinci turda bir kez daha ter dökecekler.

Editör: Güneş OCAĞA