ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin birinci katındaki endokrin bölümünde halka açık olan kadınlar tuvaletinin personeller tarafından kilitlenmesi, hastaneye gelen hasta ve hasta yakınları tarafından tepkilere neden oldu.


BAKANLIĞA HASTANEYİ ŞİKAYET ETTİ

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres'in Watshap ihbar hattına ulaşarak şikayette bulunan bir vatandaş, hastanede tuvaletin kapılarını kilitlemenin yasak olduğunu, bu duruma karşı şikayette bulunmalarına rağmen çözümün sağlanamadığını söyledi. İsmini vermek istemeyen vatandaş şunları söyledi: "Eşim için hastaneye, endokrin bölümüne gittik. O sırada küçük kızlarımı tuvalete götürdüm. Fakat tuvaletin kapısı kilitliydi. Bana sadece personeller kullanıyor dendi.

Bunun yanlış olduğunu bildiğim için Sağlık Bakanlığı 184 şikayet hattını arayıp şikayet ettim. Ayrıca hasta hakları bölümü ve personel müdürlüğüne de gidip şikayette bulundum. Onlar da bu durumun doğru olmadığını ve daha önce personelleri bu konuda uyardıklarını söylediler. Diğer gün yine hastaneye gittim ve tuvaletin yine kilitli olduğunu gördüm. Bütün şikayetlerime rağmen sorun çözülmedi. Halka açık tuvaleti kilitlemek yasaktır bu durumun biran önce çözülmesini bekliyoruz" dedi.

Muhabir: Güneş OCAĞA