Araştırma Haberleri

Araştırma haberleri ve güncel Araştırma gelişmeleri, Araştırma ile ilgili tüm video, Araştırma fotoğrafları ve Araştırma haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


GENEL

Yeni bir araştırma, zengin insanların düşük gelirlilere göre daha fazla genetik kanser riskine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

GÜNDEM

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, her beş yılda bir atanan kayyumlar için meclis araştırılması açılmasını talep etti.

Diyarbakır

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocukların solunum sistemi hastalıklarıyla ilgili önemli bir adım atıldı.

HABERDE İNSAN

Yapılan bir araştırmaya göre ülkelerin aldatma sırası ve oranı ortaya çıktı. Peki araştırmaya göre Türkiye kaçıncı sırada?

Diyarbakır

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin birinci katındaki kadınlar tuvaletinin kapatılması tepkilerin odağında.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar ilçesinde bulunan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde zamanla tahrip olan otopark giriş yolunu yeniledi.

GÜNDEM

ORC Araştırma, 11 bin 600 kişiyle gerçekleştirdiği ankete “en güvendiğiniz siyasetçiler kimler?” sorusu yöneltti. 42 yıl hapis cezası alan tutuklu...

DEM Parti Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, tasarruf tedbirleri kapsamında kayyum dönemi borçların tespiti için Meclis Araştırması istedi.

Güncel

DEM Parti Şırnak Milletvekilleri Ayşegül Doğan, Nevroz Uysal Aslan ve Mehmet Zeki İrmez, Cizre’deki sel felaketi için Meclis Araştırması istedi.

Politika

Son 10 yılda 325 intihar vakasının yaşandığı Ağrı’da meclis araştırması açılması istendi.

BİLİM VE TEKNOLOJİ

Mars'ta bulunan ve neredeyse saf silika ile bir arada tutulan yüzde 75 karbonat tanelerinden oluşan sıra dışı kaya, bilim dünyasını...

Diyarbakır

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken, araştırma kuruluşları, siyasi analistler ve sosyologlar, İstanbul'daki Kürt seçmenlerin eğilimlerini analiz etmeye devam ediyorlar.