ÖZEL HABER - Fuat BULUT

Diyarbakır’da fanatik bir müdürün İtfaiye Grup Amirliği binasını tuttuğu takım olan Trabzonspor renklerine boyaması, kentte tepkilere neden olmuştu. 31 Mart seçimlerinde belediyeyi DEM Parti’nin kazanmasıyla binanın dış cephesi başka renge boyandı, itfaiye müdürünün de yeri değişti.

Di̇yarbakir İtfai̇yesi̇’nde Müdür De Trabzonspor Renkleri̇ De Gi̇tti̇2

Merkez Bağlar ilçesinin en işlek caddesi üzerindeki İtfaiye Grup Amirliği binası, kayyum döneminde kentin rengi olan yeşil-kırmızı yerine bordo maviye boyandı. Alınan bilgiye göre bu istek, dönemin Valisi ve kayyumu Münir Karaloğlu’nun Trabzon ile kurulan kardeşlik bağını gerekçe gösteren fanatik Trabzonsporlu olan Kantar ve 75 İtfaiye Şube Müdürü’nün talebiyle gerçekleşti.

Di̇yarbakir İtfai̇yesi̇’nde Müdür De Trabzonspor Renkleri̇ De Gi̇tti̇3


VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Vatandaşların şaşkın bakışları arasında itfaiye binası, kurumun kendi rengi olan kırmızı-beyaz yerine bordo maviye boyandı. Olay, ilk kez gazetemiz Güneydoğu Ekspres tarafından 7 Şubat 2024 tarihinde “Diyarbakır’da o bina Trabzonspor renklerine boyandı” manşetiyle gündeme geldi. Gazetemize konuşan vatandaşlar, “Bizlerin yaşadığı şehrin renkleri Yeşil-Kırmızıdır. İtfaiye binasının Trabzonspor’un renklerine boyanması bir sevda olarak yaşadığımız kent için yeşil sahalarda ter döken, mücadele veren takımlarına da saygısızlıktır” sözleriyle olaya tepkilerini dile getirmişti.

Di̇yarbakir İtfai̇yesi̇’nde Müdür De Trabzonspor Renkleri̇ De Gi̇tti̇4


O RENKLER DEĞİŞTİ

31 Mart seçimlerinden sonra yerel yönetimi DEM Parti’nin kazanmasından sonra söz konusu Bağlar İtfaiye Grup Amirliği binasının renkleri değişti. Alınan karar doğrultusunda bordo-mavi bina, iki hafta önce gri ve turuncu renklere boyandı. Koyu Trabzonsporlu olan müdür de Dicle İtfaiye Müdürlüğü’ne görevlendirildi.

Muhabir: Fuat BULUT