ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Alınan bilgiye göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, iki yıl önce şehir merkezindeki toplu taşıma konusundaki sıkıntıları gidermek için çalışmalar yaparken, toplu taşıma araçlarının yolcu duraklarına tabelalar astı. Ancak bu tabelalar asılırken büyük bir hata yapıldığı ortaya çıktı.

Bunlardan biri de Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan Kantar ve DEDAŞ arasındaki otobüs durağı. Engelli yürüme bandı üzerine tabelanın konulması, vatandaşların tepkisine neden oldu.


BELEDİYEDEN YANLIŞI DÜZELTMESİNİ İSTEDİLER

Gazetemize konuşan yurttaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nden yanlışın düzeltilmesini isteyerek, “Güzel şehrimiz, bu konumda olmamalıdır. Otobüs veya minibüs beklediğimiz duraklardaki tabelalarından dolayı nerede ise yürüyemeyecek kadar dar. Duraklarda nerede ise beklemeye korkar olduk.

Diyarbakır’da Görme Engellilerin Yoluna Durak Tabelası3

Yeni belediye yönetiminden ricamız bu tür tehlike arz eden durakları ve tabelalarını bir an evvel onarmalı ve daha sağlıklı bir hale getirmelidir, ayrıca özel gereksinimli bireyler için daha titiz çalışmalara imza atmaları beklentimiz var. Bir de durakların yapıldığı yerler çok dar. İki kişi yürüyemiyor, bir kişi caddeden yürümek zorunda kalıyor, Allah korusun bir araba çarparsa ne olur?” dediler.

Muhabir: Zafer TÜZÜN