Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda merkez ilçe belediyeleriyle beraber, "Diyarbakır'ı seviyorum, kirletmiyorum" sloganıyla temizlik kampanyası başlattı.

Kampanyanın startı, merkez Sur ilçesi Şeyh Said Meydanı'nda verildi. Düzenlenen start etkinliğine kampanyanın yürütücüleri olan Kayapınar, Sur, Bağlar ve Yenişehir belediye eşbaşkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcilerinin ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Katılımcıların "Diyarbakır'ı seviyorum, kirletmiyorum" yazılı tişörtler giydiği etkinlikte erbaneler eşliğinde "Diyarbakır’ı seviyorum, kirletmiyorum", "Amed bizimdir" sloganları atıldı.

“BELEDİYELERİMİZLE KOL KOLA OLACAĞIZ”

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan, Amed’imizi tertemiz yapana kadar var gücümüzle, tüm gayretlerimiz çalışanlarımızla birlikte ilçe belediyelerimizle birlikte kol kola tutuşarak kentimizi hak ettiği hijyenik, çağdaş, sağlıklı bir ortama getirebilmek için tüm çabamız halkımızın gayreti altıda olacaktır" dedi.

Sur Belediyesi Eş Başkanı Fatma Gulan Önkol, halkı kampanyaya destek vermeye çağırırken, Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Safiye Akdağ, ise "Bugün startını verdiğimiz bu kampanya ile her birimiz evlerimizde, ailelerimizde, çocuklarımıza bu konuda duyarlılık aşılamalıyız” dedi.

Konuşmalardan sonra bazı cadde ve sokaklarda çöpler toplandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ