Karpuz Haberleri

Karpuz haberleri ve güncel Karpuz gelişmeleri, Karpuz ile ilgili tüm video, Karpuz fotoğrafları ve Karpuz haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Ekonomi

Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak Almanya’daki firmalar, Adana karpuzunu ithal etmek için görüşmelere başladı.

Hakkari

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde üzerinde ‘Allah' yazan karpuz şaşırttı. Satıcı karpuzu sakladı.

Ekonomi

Hasadın sürdüğü coğrafi işaret tescilli Adana karpuzunun tarlada kilogram fiyatı 7 liraya kadar geriledi.

GENEL

Diyarbakır’ın bereketli topraklarında yetişen ve irilikleriyle nam salmış Sürme karpuzları, geleneksel kuyu karpuzculuğu yöntemiyle 75 kiloya kadar ulaşan devasa boyutlarıyla...

GENEL

Tüketiciler Birliği; görünümüne aldanıp satın alındıktan sonra evde 'kelek' çıkan karpuz ve kavunun ayıplı ürün statüsünde yer aldığını açıkladı.

Güncel

ABD’de bir festivalde Filistinlilerin özgürlük ve direniş sembolü olarak bilinen karpuz dilimi heykeline sansür geldi.

Diyarbakır’ın meşhur karpuzları, yerel tüketimden ziyade Avrupa’ya ve Türkiye’nin batı illerine ihraç ediliyor. Diyarbakır halkı ise Adana ve İran’dan gelen...

Aydın

İran'dan ithal edilen karpuzların kilogram fiyatı 50 lira olması nedeniyle dilimler halinde pazar tezgahlarında yerini aldı.

ÇEVRE

Türkiye'nin örtü altı üretim merkezi Antalya'da, karpuz hasadına başlandı.

Diyarbakır’da Dicle’nin bereketli sularıyla beslenen Heysel Bahçeleri tüm şehri beslerken, halka da Diyarbakır Karpuzu’nu hediye etmiştir.

Dicle Nehri kıyısına hülleler, kamıştan kulübeler kurulurdu. Nehrin iki yakasına kurulan bu hüllelerin seyrine doyulmazdı.

Diyarbakır Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin coğrafi tescilli Diyarbakır Karpuzunun tanıtılması amacıyla düzenlediği “13. Diyarbakır Karpuz Festivali” sona erdi.