Kürtler Haberleri

kürtler haberleri ve güncel kürtler gelişmeleri, kürtler ile ilgili tüm video, kürtler fotoğrafları ve kürtler haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Dünyanın dört bir yanından Amedspor-Iğdır FK maçı karşılaşmasını izlemek için stadın önüne gelen taraftarlar, duygularını gazetemize anlattı.

Güncel

Adidas’ın ürettiği spor ayakkabının şeritlerindeki sarı-kırmızı-yeşil renkler, Avrupa’da yaşayan milliyetçi kesimleri rahatsız etti.

Hakkari

Derecik ilçesine bağlı Düve köyü girişine askerler tarafından X-ray cihazı konuldu. DEM Partili Öznur Bartın, köylülerin çıplak aramaya maruz kaldığı...

Diyarbakır

Ortadoğu’nun en büyük halklarından biri olan Kürtlerin nüfusu her yıl artıyor. Peki, dünyada kaç milyon Kürt var? Hangi ülkelerde kaç...

GÜNDEM

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Diyarbakır

Diyarbakır Zaza Halk Derneği'nin çıkardığı Zazaca Takvim, yoğun ilgi görüyor.

Dünya

Irak’ın Kerkük kentindeki bir mahalleye baskın düzenleyen Irak ordusu, Kürtlerden silah zoru ile evlerini terk etmelerini istiyor.

Güncel

Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcı Avukat Mehdi Özdemir, sosyal medyada ırkçı paylaşımların arttığına dikkat çekerek, cezasızlık politikasını eleştirdi.

Kültür -Sanat

Kürtlerin atası kabul edilen Hurri dilinde ilk notalı müzik yapıldı. Bugünkü Lazkiye kentinin de içinde bulunduğu antik Ras Shamra bölgesinde...

Diyarbakır

13 Ocak'ı 14 Ocak'a bağlayan günde Kürtlerin yılbaşı diyebileceğimiz ‘Serê Salê’, yıllardır gelenek halinde kutlanmaya devam ediyor.

Güncel

Mezopotamya Göç Platformu verilerine göre 2023'ün ilk dokuz ayında Avrupa'ya 51 bin 415 iltica başvurusu yapıldı.

Güncel

Rûdaw Next Programının 2’inci bölümünde insansı robot Sophia’ya Kürtler soruldu.