Milletvekili Haberleri

Milletvekili haberleri ve güncel Milletvekili gelişmeleri, Milletvekili ile ilgili tüm video, Milletvekili fotoğrafları ve Milletvekili haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Güncel

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Türkiyenin Avusturya galibiyetini Türkçe, Kürtçe ve Zazaca kutladı.

GÜNDEM

YSK, 2023 yılı nüfus rakamlarına göre illerin milletvekili sayılarını belirledi.

Siyaset

DEM Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Zeki İrmez, Kürtlerin yoğun yaşadığı illerde uyuşturucu ticaretine ilişkin Meclis araştırma komisyonun kurulmasını istedi.

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle İyi Parti Milletvekili Turhan Çömez hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Diyarbakır

CHP Milletvekili Tanrıkulu, Diyarbakır ve Mardin yangınlarıyla ilgili, “Türkiye belki fiilen bölünmedi ama duyguda bölünmüş; acıda ortaklık yok!” dedi.

Siyaset

İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı. İstifayla İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 35’e düştü.

Kocaeli

Kocaeli CHP İl Danışma Kurulu Toplantısında Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı'nın kuzeni, "seni vururum" diyerek Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Caner...

Diyarbakır

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, beş bin nüfuslu Pirinçlik’te şebeke suyunun olmadığını açıkladı.

Siyaset

DEM Parti Sözcüsü Doğan’ın yurtdışına çıkışı engellendi. AKPM toplantısı için Paris’e gidecek olan Doğan’ın yasağı aralık ayında kaldırılmıştı.

Siyaset

Seçimlerin yenilendiği Hilvan'da gazetemize konuşan DEM Parti Milletvekili Ömer Öcalan, "Halkı iradesine sahip çıkacak ve kazanacak" dedi.

Politika

DEM Parti Milletvekili Serhat Eren, Kulp ilçesinde bir uzman çavuşun M.T isimli gence silah doğrultması ve rastgele ateş açması olayını...

Siyaset

DEM Parti Şırnak Milletvekili Nevroz Uysal Aslan, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülere para yatırmanın suç haline geldiğini belirterek konuyu Meclis’e taşıdı.