Newroz Haberleri

Newroz haberleri ve güncel Newroz gelişmeleri, Newroz ile ilgili tüm video, Newroz fotoğrafları ve Newroz haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Lice'de 2023 Newroz kutlamaları sırasında yaşanan, 14 yaşındaki Y.D. üzerindeki işkence ve kötü muamele iddialarıyla ilgili dava, Lice Asliye Ceza...

ASAYİŞ

Şırnak’ta düzenlenen Newroz etkinliklerine katılan 45 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır

21 Mart'taki kutlamada 22 cep telefonu çalan 5 kişi, emniyet işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Dünya

Belçika'da Kürtler ile bir grup ülkücü arasında yaşanan ve gündeme oturan gerginlik devam ediyor.

GÜNDEM

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şırnak’ın Cizre ilçesinde 6 çocuğa kolluk kuvvetlerince şiddet uygulandığına dair iddiaları Meclis’e taşıdı.

Spor

Kocaeli Newroz'unda üstünde Amedspor forması olduğu için kutlamalara alınmayan Berfin adlı çocuk, Amedpsor Yönetimi tarafından bugünkü maçta ağırlanacak.

ADANA

DEM Parti, DTK, HDK ve TJA tarafından organize edilen Newroz kutlamasına yüzbinlerce kişi katıldı.

Diyarbakır

Kürt siyasetinin, 1993 ateşkesi ve 2013 deklarasyonuna atıfta bulunduğu Diyarbakır’daki final Newroz’u yeniden barış umutlarını yeşertti.

GÜNDEM

DEM Parti milletvekili Mehmet Zeki İrmez, Cizre’deki Newroz sonrası evlerine dönen çocuklara polisler tarafından şiddet uygulandı iddialarını Meclis'e taşıdı.

Diyarbakır

Newroz’da gözaltına 38 çocuğa dair açıklama yapan Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, “Barışçıl toplanma ve gösteri hakkı kapsamında alana gelen...

Diyarbakır

DEM Parti öncülüğünde gerçekleştirilen Newroz kutlaması sonrası çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır

Diyarbakır Newroz’unda alanda yer kapmak için sabahın erken saatlerinde hareketlilik başladı. Hafta içi olmasına rağmen alan hınca hınç doluydu.