Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın ilk günü Maraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu Adıyamanziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nun kentteki ilk ziyareti de depremde vefat edenlerin defnedildiği mezarlığa oldu.

MEZARLIKTA PROVOKASYON

Kılıçdaroğlu, mezarlara karanfil bıraktı. Karanfil bıraktığı esnada Kılıçdaroğlu’na bazı kişiler "Şimdi mi aklınıza geldik?” diye tepki gösterdi. Vefat edenler için dua edildiği sıradaysa, kalabalığın içerisindeki bir kişi Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak bağırmaya başladı.

Kimliği belirsiz kişi, imama Kemal Kılıçdaroğlu'nu göstererek "Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?" diye bağırdı. Büyük tepkiye yol açan kişi, çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı.

'AYRIŞTIRDILAR, BİRLEŞTİRECEĞİZ'

Daha sonra kent merkezinde bulunan 75. Koşu Yolu Parkı'nda yurttaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu kısa bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Ayrıştırdılar birleştireceğiz, bayram havası içinde 15 Mayıs’ta yeniden kucaklaşacağız, inanın bana” dedi. Kılıçdaroğlu, "Sizden destek istiyoruz" diye konuştu.

(Haber Merkezi)