Güneş OCAĞA-Veli BALTACI/ÖZEL HABER 

Diyarbakır, son bir haftadan bu yana 40 dereceyi aşan sıcaklıkla mücadele ediyor. Bunalan sıcaklıkta evlerinden dışarı çıkanlar, gölgelik ve klimalı alanlara akın ederken, Kurban Bayramı dolayısıyla kente gelen turistler ise yüksek sıcaklıklarda aldırmadan gezilerini sürdürüyor.

Diyarbakırlı Sakızcı Memo'dan Meteoroloji’ye Çağrı 1


SAKIZCI MEMO'NUN SICAKLARLA İMTİHANI 

İstanbul'dan bayram tatili dolayısıyla Diyarbakır'a gelen Feymi Aksüt, "Hava sıcak ama burası çok güzel. Geziyoruz. Puşiyi ıslatıp başıma sardım. Bu şekilde dolaşıyorum" diye konuştu. Hüsnü Kızılaslan ise, "Kars'ta buraya gezmeye geldik. Burası çok güzel. Herkesin Diyarbakır'a gelmesini istiyorum. Misafirperver ve insancıl bir. Herkese burayı tavsiye ediyorum. Havası sıcak, ama insanı etkilemiyor, çünkü insanı da sıcak" dedi.


GÜNEŞİN ALTINDA ÇALIŞIYOR 

Yüksek sıcaklıklar altında çalışan Tarık Arda ise, "Güneşin altında çalışıyorum, şuan çok sıcak. Ter attım, ama yapacak bir şey yok. Bayramın dördüncü günü daha bir kalabalık oldu burası" diye konuştu.


EVE KOŞARAK GİTTİ

Sıcaktan dolayı eve koşarak giden Baki Saral da şunları söyledi: "Kentimiz bugün çok sıcak. Bunaltıcı bir hava var. Şimdi sıcaklıktan dolayı eve kaçıyorum." Adana'dan Diyarbakır'a gezmeye gelen Selim Karagöz, "Adana'dan sıcaktan kaçtım. Ama burası da şuan çok sıcak. Çocuklarla geziyoruz" diye kaydetti.

Muhabir: Güneş Ocağa & Veli BALTACI