Güneş OCAĞA-Zafer TÜZÜN/ÖZEL HABER

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi'nin Fırat Mahallesi’nde 8 ay önce başlayan elektrik direklerinin yenilenmesi çalışmaları sonrası bozulan kaldırımlar halen yapılmadı. Bozuk kaldırımlardan dolayı kimi yerlerde cadde ortasında yürümek zorunda kalan yayalar canlarını tehlikeye atıyorlar.

MUHTARDAN ŞOK İDDİA

Konuya dair gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Fırat Mahallesi Muhtarı Kadri Üçdağ, “Bizler kaldırımların yapılmasına yönelik DEDAŞ ile görüştüğümüzde, DEDAŞ yetkilileri ‘bizler ödemeyi kayyım dönemi Kayapınar Belediyesi'ne yaptık, onların yapması gerekiyordu’ dediler. Bizler de seçimden hemen sonra konu ile ilgili olarak yeni belediye yönetimi ile bir dizi görüşmeler yaptık ve belediye kaldırımları yapacağını belirtiler. Biran önce bu kaldırım sorunu çözüme kavuşmalı” dedi.

Taaaa (12)

VATANDAŞLAR YETKİLİLERE SESLENDİ

Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar ise, "Fırat Mahallesi'nde bulunan birçok sokaklarda yapılmayan kaldırımlar yüzünden bu sıcaklarda pencerelerimizi açamaz olduk. Açtığımızda toz ve duman içinde kalıyoruz. Dışarı çıktığımızda kaldırımlarda da yürüyemiyoruz, cadde ortasında yürüdük ve canımızı tehlikeye atmak zorunda kalıyoruz. Çocuklarımız da risk altında. Belediye yetkililerinin bu sorunu biran önce çözmesini istiyoruz" çağrısında bulundular.

Muhabir: GÜNEŞ OCAĞA ZAFER TÜZÜN