ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Diyarbakır’da bulunan çocuk parklarındaki çevre kirliliği ve bakımsızlık gün geçtikçe artarak devam ediyor. Merkez Bağlar İlçesi'nde bulunan Diyala Çocuk Parkı'ndaki kauçukların yerlerinden sökülmesi oyun oynayan çocukların hayatını tehlikeye atarken, spor aletlerini de yerlerinden sökülmesi dikkat çekiyor.

Diyarbakır'ın “Tehlikeli” Çocuk Parkı2

 
VATANDAŞIN TEPKİSİ

Parkın içler acısı durumunu gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e değerlendiren çevredeki vatandaşlar, “Diyala Çocuk Parkı'nın bakımsızlığından dolayı çocuklarımızı güvenli bir şekilde oyun alanlarına bırakamıyoruz. Güzel havalarda eve tıkanmaktansa yapılan bu parklarda hem yürüyüş yapıp, hem de parkta oyun oynamak isteyen çocuklarımızı getiriyoruz.

Diyarbakır'ın “Tehlikeli” Çocuk Parkı4

Getirmesek daha iyi. Oyun alanlarında yere bir çocuk düşüp yaralansa yâda başına bir şey gelse bunun hesabını kim verecek? Burası çocuklar için büyük tehlike arz ediyor. Bu park adeta kazaya davetiye çıkarıyor! Çocuklar, parkta oyun oynama sevinciyle dikkatsiz ve ani hareket ederek koşabiliyorlar. Bizler, parkımızı gönül rahatlığı ile tedirgin olmadan kullanmak istiyoruz” dediler.

Diyarbakır'ın “Tehlikeli” Çocuk Parkı3


BAĞLAR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Bağlar Belediyesi yetkilileri ise, “Ekiplerimizi yönlendirip en kısa zamanda gerekli bakımı yapacağız” dedi.

Muhabir: Zafer TÜZÜN