Tunceli’de, valiliğin sosyal medya üzerinden duyurduğu Munzur Vadisi Milli Parkı temizlik etkinliğine yüzlerce kişi katıldı. Yaklaşık 5 kilometre boyunca gerçekleştirilen temizlik kampanyasında toplanan çöpler, araçlarla bölgeden alındı. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, ''Munzur Vadisi, su samurlarıyla, dağ keçileriyle, endemik bitkileriyle, florası, faunasıyla gelenleri adeta büyülüyor. Tunceli’nin güvenlik probleminin de ortadan kalkmasıyla beraber buraya gelen ziyaretçi sayısı giderek artıyor. Tuncelililerin çok yüksek bir çevre bilinci var.

Çevrelerini, doğalarını seviyorlar. Hakikaten Tunceli de sevilecek bir yer. Fakat dışarıdan gelen misafirlerimizde bazen aynı duyarlılık olmadığı görüyoruz. Başka bir coğrafyada, başka bir sosyolojide, habitatla büyümüş olabilirler onlara örnek olsun, duyarlılık olsun diye bu çağrıyı yaptık. Bugün yaklaşık 500 vatandaşımızın, çalışanlarımızla beraber çöp topladık” dedi.


Temizlik kampanyasına katılan Munzur Üniversitesi Yeşilay Kulübü Başkanı Mervan Yalçın, kampanyaya 50 gönüllü ile katıldıklarını belirterek, çevreyi temiz tutma çağrısında bulundu.

Kaynak: İHA