ÖZEL HABER -Güneş OCAĞA 


Yerel seçimlerin yenilendiği Urfa'nın Hilvan İlçesi'nde okulları dolaşan DEM Parti'nin Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuştu.

Öcalan, "Hilvan seçimleri maalesef ki yenileniyor. 31 Mart'ta bir vandalizmle  seçimleri iptal ettiler. Hilvan halkı da burada kendi iradesine bugün sahip çıkıyor. Biz Hilvan halkı için hayırlısı neyse onu istiyoruz" dedi.

SUKÜNET ÇAĞRISI 

Kimsenin saçının teline bile zarar gelmesini istemediklerini belirten Öcalan, "Kimsenin saçının teline, tırnağının ucuna zarar değmemelidir. Sükunet ve huzur içerisinde bu seçimlerin sonuca gitmesini istiyoruz. Tüm çabamız da bu yöndendir" diye konuştu. Hilvan halkının vicdanının yaralandığını ifade eden Öcalan, şunları söyledi:  "Tabii ki de vicdanı açıdan Hilvan halkının vicdanı yaralanmıştır. Büyük bir hakaret ve büyük bir adaletsizlik olmuştur. Umudumuz ve beklentimiz şudur ki Hilvan halkı bu sandıklarda, kendisine karşı yapılan bu adaletsizliğe büyük bir cevap vermesi. Sonuç ne olursa olsun Hilvan kazanacaktır."

Muhabir: Güneş Ocağa