Amedspor'da 5. Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. Yapılan kongrede Selahattin Yıldırım başkanlığa seçildi.

Geçtiğimiz yıl yeni yönetim seçildiğinde yazdığım yazıda o yönetimin başarılı olamayacağını ve olağanüstü kongreye gidileceğini yazmıştım. Bunu yazdığım için önceki yönetimden biri sosyal medyada bana tepkisel bir mesaj yazmıştı.

Bunları niye yazdım çünkü mevcut yönetimdeki isimler ve yönetim anlayışı ile başarılı olamayacağını öngörmemdi. Şimdi tekrar olağanüstü kongre yapıldı ve yeniden yeni bir yönetim geldi.

Bu yönetimde başkanlığa Selahattin Yıldırım getirildi. Selahattin Bey'i hiç tanımam. Umarım Amedspor'a faydalı bir başkan olur. Umarım önceki başkanlar gibi basınla kopuk olmaz. Umarım çıkar konuşur ve biz de anlamaya çalışırız. Bu yeni yönetim ne zaman belli oldu? Bu yeni yönetim ne vaat ediyor? Bu soruların hiçbirine daha önce cevap alamadık. Vaatler yönetimler seçilmeden önce yapılır. Seçildikten sonra zaten artık önümüze ne konulursa onu yemekten başka çaremiz yok.

Yeni yönetime baktığımda eski yönetimlerden isimler de var. Onlardan biri 2 dönem öncesindeki yönetimde yer alan Ergin Başari. Ergin beyi tanırım. Eski yöneticilik döneminde de özellikle taraftarlarla çok iyi bir bağ kurmuştu.

Amedspor taraftar grupları da Ergin Başari'yi çok seviyor. Kendisi, takip ettiğim kadarıyla çok büyük bir özveriyle Amedspor için çalışıyor. Sadece çalışmakla yetinmiyor. Sosyal medya hesaplarında fotoğraflarının büyük bir bölümü Amedspor formasıyla çekilmiş. Keşke Ergin bey gibi yöneticilerin sayısı çoğalsa. Ama gördüğüm kadarıyla çok fazla değil. Bazı isimlerin neden yönetimde yer aldığını ise hakikaten anlamıyorum.

Amedspor'da belli ailelerin kontenjanları mı var. Her dönem aynı aileden birileri bu yönetimde olmak zorunda mı? Bu da ilginç bir konu. Bir diğer sorun ise Diyarbakır'daki STK temsilcilerinin Amedspor'a olan mesafesi.

Kongre yapıldığında fotoğraf karesine girmek için yarışan STK temsilcileri söz konusu maddi destek vermeye gelince telefonlarını kapatıyor. Amedspor ilk kurulduğu zamanlardaki heyecanı vermiyor. Bunun nedeni ise heyecansız insanların yönetimlerde yer alması.

Ekonomik STK temsilcilerinin her kongrede en önde fotoğraf karelerine girmesi. İnsanlarda bu Amedspor artık iş insanlarının kulübü oluyor algısı oluşuyor.

Ama maalesef öyle de olmuyor. 5 ay sonra yine aynı ekonomik sorunlar ortaya çıkacak. Amedspor'un borcunu sırtlayacak insanların sayısı az. Kurumsal ve profesyonel yapıyı ilerletecek bir yönetim anlayışı da yok.

Geçen sene seçilen yönetimle ilgili yazdıklarımın aynısını bu yönetim için de vurgulamak istiyorum. Bu yönetimde birkaç isim dışında Amedspor'a katkı sağlayacak tek bir kişi bile yok. Amedspor hiçkimsenin sıçrama tahtası olmamalıdır.

Amedspor sadece Diyarbakır'ın değil bütün bölgenin takımıdır. Herkesin o gözle yaklaşması gerekiyor. Geçen sene umarım ben yanılırım demiştim. Bu sene de yanılmayı büyük bir hayalle bekliyorum. Yeni yönetime ve başkana hayırlı uğurlu olsun.