Haber-Güneş Ocağa

Faaliyetlerine aralıksız devam eden Dicle Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu, akademik yıl içerisinde yaptığı onlarca projeyle büyük bir farkındalık yarattı. Çeşitli fakültelerden 400’e yakın öğrencinin üye olduğu topluluk; seminerler, yarışmalar, hastane ziyaretleri, köy okulu ziyaretleri, sergiler vb. birçok alanda çeşitli projeler üretmeye devam ediyor.

Taaaa (20)

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Merkez Suriçi'ne bağlı Kozan Köyü'ndeki Kozan İlkokulu’na "Yeryüzüne Dokun" projesi için giden topluluk üyeleri, öğrencilere verdikleri hijyen eğitiminin ardından onlara çeşitli hediyeler verdiler. Daha sonra uçurtma yapımı ve çeşitli oyunlarla çocuklarla harika vakit geçirdiler.

 Topluluk Başkanı Zeynel Hebun Güler “Yaptığımız akademik ve sosyal çalışmaların yanında daima dezavantajlı öğrencilerin yanında olmaya çalışıyoruz. Gelecek akademik dönemde de çalışmalarımızı arttırarak ve çeşitlendirerek devam edeceğiz. Çalışmalarımıza yoğun bir ilgi ve katılım var. Bunu karşılıksız bırakmak mümkün değil. ‘Yeryüzüne Dokun’mak tarifsiz bir his” dedi.

 “İyilik için gençlik!” sloganıyla yola çıkan topluluk çalışmalarına devam ediyor.

Muhabir: GÜNEŞ OCAĞA