Sektör Haberleri

Sektör haberleri ve güncel Sektör gelişmeleri, Sektör ile ilgili tüm video, Sektör fotoğrafları ve Sektör haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır Otelciler Derneği Başkanı Deniz Güler, “Diyarbakır’da gittikçe büyüyen ve en çok istihdam sağlayan üçüncü sektör otelciliktir” dedi.

Diyarbakır, Türkiye'nin önemli mermer üretim merkezlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kentin zengin doğal kaynakları ve stratejik konumu, mermecilik faaliyetlerini teşvik...

Diyarbakır'da dijitalleşmenin etkisi altında olan matbaacılık sektörü zorlu zamanlardan geçiyor.

Siyaset

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, tarım sektöründe çalışan kadınların sosyal güvenlik primlerinin devlet tarafından ödenmesi için kanun teklifi verdi.

Diyarbakır

Diyarbakır’da, Sağlık Müdürlüğünün hastanede çalışan uzman doktorları ilçelere geçici görevlendirmesi ile ilgili İdare Mahkemesi emsal niteliğinde bir karar çıktı.

GENEL

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, NACE REV.2 sınıflandırmasına göre son 3 yılda en çok firma kurulan sektörleri açıkladı.

2010 yılından itibaren otomotiv alanında faaliyet gösteren 2-A Grup Otomotiv, ikinci el araç alım satım, oto kiralama, ekspertiz değerleme ve...

Ekonomi

TİM Halı Sektör Kurulu Başkan Vekili Zeynal Abidin Kaplan başkanlığında toplanan Halı Sektör Kurulu, 2024 yılıyla ilgili yol haritasını değerlendirdi.

Maraş depreminden sonra kentsel dönüşüm ve yeni konut ihtiyacı nedeniyle inşaat sektöründe yaşanan yoğunluk, inşaat işçilerini karaborsaya düşürdü. Günlük 2...

Ekonomi

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 101 milyar 311 milyon lira artarak 11 trilyon 837 milyar 485 milyon liraya yükseldi.

Ekonomi

İnşaat Sektörü Risk Raporu’na göre, Batı Avrupa’daki iflas artışlarına karşın Türkiye’de inşaat sektörü büyümeye devam ediyor. 

Ekonomi

Yapı Kredi Yatırım, 2024 yılı için hazırladığı "Hassas Dengede Umutlu Bekleyiş" başlıklı hisse senedi strateji raporunu yayımladı.